banner image
لوگوی انرژی کلینیک

کارشناسان کلینیک در زمینه برق تأسیسات و سیستم های کنترلی تاسیسات نیز کاملا مسلط هستند. ما در تلاشیم، تا با ارائه خدمات حرفه ای و ارائه روش های جدید ، تصورات قدیمی از سرویس‌کاران سنتی را تغییر داده و با ایجاد توازن بین دانش و تجربه خدمات کاملتری را به مشتریان خود ارائه دهیم.

  • تلفن: ۲۲۴۶۰۲۳۵
  • تلفن‌همراه: ۰۹۱۲۲۴۶۷۳۸۱
  • فکس: ۲۲۴۳۰۲۳۷
ایمیل: info@energy-clinic.com
banner image

دمای مناسب خانه در فصل بهار و راهکار هایی برای حفظ آن

by | تاسیسات ساختمان

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

۸ راهکار برای داشتن دمای مناسب خانه در فصل بهاربهار بهترین زمان ممکن است که برای فصول گرم تر تابستان آماده شوید. برای کاهش هزینه های مربوط به قبض برق و تعمیر تجهیزات حتماً باید به فعالیت های مربوط به نگهداری سیستم توجه کافی داشته باشید؛ این فعالیت ها شامل مواردی همچون پاکسازی، درزگیری، چک کردن سیم های برق، آماده سازی تجهیزات، بهبود کیفیت هوا و نصب رطوبت گیرمی شود. این کار ها بدون صرف هزینه اضافی، منزل شما را به محیطی بسیار راحت تر تبدیل کرده و دمای مناسب خانه را برای شما فراهم می کند.


نظافت و مرتب کردن وسایل منزل


بهار زمان مناسبی است تا از شر وسایل اضافی خلاص شوید و محط را خلوت تر کنید. می توانید برای مرتب کردن منزل این وسایل را به خیریه و افراد نیازمند ببخشید. لباس های زمستانی را از کمد خارج و لباس های تابستانی را اضافه کنید. از تمیز و بهداشتی بودن استخر مطمئن شوید چرا که از این به بعد قرار است بیشتر از آن استفاده کنید. برای از بین بردن گردوغبار و جرم های انباشته شده حتماً باید یک پاکسازی کلی مانند گردگیری پنکه سقفی، لامپ و چراغ ها و وسایل سرگرمی را انجام داده و کف منزل، درها و پنجره را جارو و پاکسازی کنید. از این راه می توانید به حفظ دمای مطلوب منزل کمک کنید.


استفاده از نوار عایق


این کار بخشی از فرآیندی درزگیری شکاف در ها و پنجره ها محسوب می شود تا از ورود و خروج هوا جلوگیری کند. این کار می تواند علاوه بر حفظ دمای آسایش انسان در زمستان، در فصل بهار و تابستان نیز برای حفظ دمای مناسب خانه اثر بخش باشد. با این کار، در فصل بهار از خروج هوای خنک جلوگیری کرده و به تسریع خنک شدن منزل کمک خواهید کرد.


دستگاه تهویه مطبوع خود را آماده کنید


از آن جایی که دمای هوا در فصل بهار ممکن است گاهی گرم و گاهی سرد شود، بهتر است دستگاه را در سلامت کامل حفظ کنید. اگر چندین بار در روز سیستم خود را روشن و خاموش کنید، ممکن است نیاز به تعمیرات مکرر داشته باشید. برای اینکه سیستم خود را در ماکزیمم راندمان حفظ کنید، باید برای چک کردن و بررسی سیستم با یک منهدس تاسیسات تماس بگیرید. اگر سیستم شما بسیار قدیمی است و کارایی کافی ندارد، بهتر است برای افزایش سطح آسایش در منزل و کم کردن هزینه های تعمیرات آن را تعویض کنید.


بهبود کیفیت هوای محیط منزل برای تأمین دمای مناسب خانه


هنگامی که دمای هوا در تابستان بالا می رود، هوای منزل نا مطلوب و بی کیفیت خواهد شد. دود، گاز ها و ترکیبات ارگانیک فرار ( VOC) هوای محیط را آلوده می کنند. دستگاه هایی مانند آبگرمکن، اجاق گاز، و فر ها، گاز های مختلفی را در هوا آزاد می کنند. پرز حیوانات، گرد و غبار و کک آلرژن های معلق در هوا هستند. به همین دلیل، هوای محیط داخلی منزل می تواند به مراتب از هوای خارجی مضر تر باشد. نصب تهویه های مکانیکی و تصفیه کننده های هوا می تواند به بهبود کیفیت هوای منزل کمک کند.


نصب رطوبت گیر به منظور حفظ دمای مناسب خانه


بالا بودن سطح رطوبت در محیط داخلی باعث می شود تا هوای گرم تابستان و بهار نا مطلوب تر شود. رطوبت همچنین تسریع رشد قارچ شده و به بنای منزل آسیب می زند. نصب یک رطوبت گیر برای کل منزل باعث می شود که دستگاه تهویه مطبوع شما بدون تشدید فعالیت خود برای رفع رطوبت، در حالت بهینه کار کند. به منظور جلوگیری از خشکی پوست خود، حتماً هنگام خواب دستگاه رطوبت گیر را خاموش کنید.


پنکه های سقفی خود را چک کنید


خنک کردن منزل با استفاده از پنکه سقفی یک راه مقرون به صرفه در فصل بهار است. شما باید بر اساس اندازه اتاق و ارتفاع سقف اتاق اقدام به خرید پنکه های سقفی کنید. پنکه های سقفی نصب شده را برای اطمینان از عملکرد مناسب چک کنید؛ مخصوصا اگر در فصل زمستان از آن ها استفاده نمی کنید. برای حفظ دمای مناسب خانه پنکه ها را طوری تنظیم کنید که جهت چرخش آن ها خلاف عقربه های ساعت باشد تا هوای گرم به سمت سقف و هوای خنک به سمت پایین هدایت شود.


سیم کشی های برق را مرتباً بررسی کنید


برای جلوگیری از خطر آتش سوزی و از کار افتادگی تجهیزات، فرسودگی و شل بودن اتصالات سیم های برق و پنل و همچنین عایق های خراب را بررسی کنید. یک کاور ایمنی ضد شوک نصب کنید. همیشه توصیه می شود که برای رفع مشکلات الکتریکی از یک برق کار کم بگیرید؛ چرا که انجام این کار به تنهایی و بدون تجربه قبلی می تواند بسیار خطرناک باشد. این کار برای حفظ دمای مناسب خانه بسیار حائز اهمیت است.


اطراف منزل خود درخت بکارید


بهار بهترین زمان برای باغبانی و درخت کاری است. برای این کار درخت هایی را انتخاب کنید که سریع رشد می کنند تا از ورود مستقیم نور افتاب به اتاق ها جلوگیری کنید. کاشتن درخت کمک زیادی به خنک نگه داشتن منزل خواهد کرد.
برای خدمات سرویس و پشتیبانی تاسیسات ساختمان حتماً با یک تیم حرفه ای و با تجربه تماس بگیرید.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

02122430235

ما در شبکه‌های مجازی دنبال کنید

۰ Comments

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *