لوگوی انرژی کلینیک

کارشناسان کلینیک در زمینه برق تأسیسات و سیستم های کنترلی تاسیسات نیز کاملا مسلط هستند. ما در تلاشیم، تا با ارائه خدمات حرفه ای و ارائه روش های جدید ، تصورات قدیمی از سرویس‌کاران سنتی را تغییر داده و با ایجاد توازن بین دانش و تجربه خدمات کاملتری را به مشتریان خود ارائه دهیم.

  • تلفن: ۲۲۴۶۰۲۳۵
  • تلفن‌همراه: ۰۹۱۲۲۴۶۷۳۸۱
  • فکس: ۲۲۴۳۰۲۳۷
ایمیل: info@energy-clinic.com

مزایای داشتن پیمانکار تعمیر و نگهداری موتورخانه برای منزل!

by | تاسیسات ساختمان

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

همانطور که در مطالب قبلی توضیح داده شد، پیمانکارتاسیسات، همان پیمانکار سیستم تهویه، سرمایش و گرمایش است. همچنین در مقاله‌های پیشین در مورد نحوه‌ی انتخاب این پیمانکار نیز، به طور مفصل صحبت شده است.

در زمان‌ نه چندان دوری، سیستم‌ها و تجهیزات خنک‌کننده یا گرمایش خانه یا آنقدر ساده بودند که افراد به مرور زمان خودشان از آن به اصطلاح سردرمی‌آوردند و یا با بروز مشکل، با مراجعه به یک تعمیرکار که لزوما متخصص هم نبود، کار افراد راه می‌افتاد و مشکل آنها حل می‌شد. اما هم‌گام با پیشرفت سایر علوم و مدرنیزه شدن محیط اطراف، سیستم‌ها و تجهیزات خانه‌های مسکونی، ادارات و دفترها نیز پیچیده و مدرن شده‌اند. نتیجه این اتفاق، پاسخی است که به چرایی نیاز به وجود پیمانکار راهبری و نگهداری تاسیسات ساختمان پی می‌بریم.

متخصص راهبری و نگهداری تاسیسات، یک تیم حرفه‌ای، تحصیل‌کرده، دارای گواهینامه‌ها و مجوزهای تخصصی و بیمه‌شده هستند که به طور خاص برای تعمیرات و نگهداری از سیستم‌ها و واحدهای تهویه‌مطبوع، گرمایش و سرمایش، آموزش دیده اند. تست‌های چندگانه و متعددی که این پیمانکاران برای اخذ مدارک مربوط به  شاخه های متعدد رشته تاسیسات پشت سر می‌گذراند( مانند گازرسانی، آبرسانی، تهویه مطبوع ، سیستم های گرمایش با آب گرم و یا هوای گرم ، فاضلاب و … ، به آنها به طور دقیق آموزش می‌دهد که نیاز یک ساختمان و یا دستگاه چیست و در صورت نیاز به بهترین نحو، تعمیر آن انجام شود.

تجهیزات و دستگاه‌های پیشرفته امروزی، جای خطا برای افراد باقی نمی‌گذارند. کافی است تا یک قدم برای حل یک مشکل به اشتباه بردارید تا متحمل ضررهای بزرگ‌تری شوید. بنابراین یک فرد عادی نباید هرگز به سمت تعمیر قطعه‌ای از دستگاه خود، وقتی حتی از مشکل دقیق آن مطلع نیست، برود. این کار ضمن خسارت و هزینه‌های اقتصادی که ممکن است به همراه خود داشته باشد، بسیار خطرناک و نا‌ایمن است. همچنین در برخی موارد ممکن است مشکل دستگاه موقتا برطرف گردد، اما یک فرد غیرمتخصص، بدون در نظر گرفتن سایر فاکتورهای مهم موجود در آن دستگاه، دست به تعمیر زده و این امر نه تنها ممکن است مصرف انرژی را در دستگاه افزایش دهد، بلکه باعث خرابی کل سیستم شود. بنابراین یک مشکل کوچک، در صورت عدم رسیدگی و تقاضای کمک از فرد متخصص، می‌تواند به راحتی به یک فاجعه تبدیل شود.

حتی ممکن است که مشکل آنقدری که شما فکر می‌کنید بزرگ نباشد. برای مثال سیستم‌خنک‌کننده شما به خوبی هوای خنک تولید نمی‌کند و باعث شود تا فکر خرابی دستگاه یا نشتی آن به ذهن شما خطور کند. اما بعد از مراجعه و بازرسی توسط متخصص تاسیسات متوجه شوید که تنها فیلترها یا پروانه‌ها باید تمیز شوند!

همچنین بدیهی است که شما به عنوان یک مالک یا مستاجر، ترجیح بدهید هرچه سریع‌تر مشکل به وجود آمده حل شود، تا اینکه پیگیر علت آن مشکل باشید. در این موقعیت پیمانکار نگهداری و راهبری تاسیسات به کمک شما می‌آید و با تشخیص دقیق مشکل، به حل آن می‌پردازد

ما در شبکه‌های مجازی دنبال کنید

۰ Comments

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *