لوگوی انرژی کلینیک

کارشناسان کلینیک در زمینه برق تأسیسات و سیستم های کنترلی تاسیسات نیز کاملا مسلط هستند. ما در تلاشیم، تا با ارائه خدمات حرفه ای و ارائه روش های جدید ، تصورات قدیمی از سرویس‌کاران سنتی را تغییر داده و با ایجاد توازن بین دانش و تجربه خدمات کاملتری را به مشتریان خود ارائه دهیم.

  • تلفن: ۲۲۴۶۰۲۳۵
  • تلفن‌همراه: ۰۹۱۲۲۴۶۷۳۸۱
  • فکس: ۲۲۴۳۰۲۳۷
ایمیل: info@energy-clinic.com

با آماده‌سازی و سرویس سیستم سرمایشی خود به استقبال تابستان بروید

by | بهینه سازی انرژی

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

احتمالا با خواندن تیتر این مقاله، پیش خود فکر کنید که تا تابستان زمان زیادی باقی مانده است در جواب این طرز فکر باید گفت که گرما از آنچه که به شما فکر می‌کنید، نزدیک‌تر است! به طور کلی سرکشی و رسیدگی به سیستم تهویه مطبوع ، تاسیسات و یا سیستم موتورخانه گرمایشی منزل در ابتدای هر فصل، اقدام مناسبی در جهت مصرف صحیح انرژی و عملکرد سالم دستگاه‌ها محسوب می‌شود. بنابراین رسیدگی به سیستم‌های خنک‌کننده مرکزی، به خصوص کولرهای آبی که بیرون از خانه نصب هستند و در زمستان دمای منفی و سرمای شدید را پشت سر گذاشته‌اند، قبل از رسیدن گرمای غیرقابل تحمل اواخر بهار و شروع تابستان، امری ضروری به شمار می‌آید. در ادامه به شرح چند عمل برای آماده‌سازی سیستم تهویه مطبوع و چیلر خواهیم پرداخت

طبیعی است که قدم اول در هر سرویس، تمیز کردن دستگاه مورد نظر است

  • طبیعی است که قدم اول در هر سرویس، تمیز کردن دستگاه مورد نظر است. تاسیسات منصوبه در بام شما مستقیما در طول فصل‌های پاییز و زمستان در معرض گردوخاک، برگ‌‌ریزان و … قرار دارد، بنابراین ابتدا آن را از هرگونه کثیفی پاک کنید زیرا این گرفتگی‌ها به راحتی ‌می‌توانند جریان هوا را محدود کنند و همچنین در این شرایط، به ویژه در صورتی که فیلتر هوای موتور را تعویض نکرده باشید، تا ۱۵% باعث افزایش مصرف انرژی بشود.

اگر بهار امسال در فکر گسترش دادن باغچه خود هستید حتما این کار را با در نظر گرفتن دستگاه کولر خود انجام دهید

  • اگر بهار امسال در فکر گسترش دادن باغچه خود هستید، حتما این کار را با در نظر گرفتن دستگاه کولر خود انجام دهید. به طور معمول کولرهایی(کندانسورهایی) که در سایه هستند ۱۰% کمتر از کولرهایی که در معرض تابش نور مستقیم خورشید قرار دارند، مصرف انرژی دارند. به همین علت قرار داشتن کولر در سایه و در کنار درختان و گیاهان، نه تنها باعث کاهش مصرف انرژی آن، می‌شود، بلکه چهره‌ی حیاط شما را نیز متناسب می‌کند. اما باید توجه داشت که این اقدام، در عین داشتن مزیت، در صورتی توجه نکردن به نکات ایمنی، می‌تواند عملکرد معکوس، یعنی مصرف سوخت بیشتر، را به همراه بیاورد. باید توجه داشت که کاشت هر نوع گیاهی در اطراف کولر، باید با فاصله حداقل ۲ فوت تا ۶ فوت، صورت گیرد. همچنین در همین راستا باید توجه داشت که نوعی از گیاه که رشد طولی به جای رشد عرضی داشته باشد را، انتخاب کرد.

فیلتر هوای موتور کولریا هواساز و یا فن کویل خود را تعویض یا شستشو کنید

  • فیلتر هوای موتور کولر/هواساز و یا فن کویل خود را تعویض/شستشو کنید. این کار باید دو بار در سال، یک بار قبل از شروع فصل سرما و یک بار قبل از شروع فصل گرما، صورت گیرد. تعویض فیلتر هوا نه تنها باعث بهتر و به صرفه‌تر کار کردن موتور کولر می‌شود، بلکه یک فیلتر تمیز، کارایی بیشتری در جذب و عدم نفوذ گرده‌ها و آلرژن‌های بهاری از داخل منزل شما، دارد.

• پیشگیری بهتر از درمان است

  • پیشگیری بهتر از درمان است! این جمله شاید کمی کلیشه به نظر برسد، اما همچنان کاربردی و مفید است. طبیعی است که با شروع فصل تابستان، کار متخصصان و تعمیرکاران کولر، بیش از پیش شلوغ خواهد شد. پس بهتر است تا قبل از اینکه نتوانید به آنها دسترسی پیدا کنید، در یک اقدام پیشگیرانه، همین حالا با ما تماس بگیرید!

ما در شبکه‌های مجازی دنبال کنید

۰ Comments

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *