banner image
لوگوی انرژی کلینیک

کارشناسان کلینیک در زمینه برق تأسیسات و سیستم های کنترلی تاسیسات نیز کاملا مسلط هستند. ما در تلاشیم، تا با ارائه خدمات حرفه ای و ارائه روش های جدید ، تصورات قدیمی از سرویس‌کاران سنتی را تغییر داده و با ایجاد توازن بین دانش و تجربه خدمات کاملتری را به مشتریان خود ارائه دهیم.

  • تلفن: ۲۲۴۶۰۲۳۵
  • تلفن‌همراه: ۰۹۱۲۲۴۶۷۳۸۱
  • فکس: ۲۲۴۳۰۲۳۷
ایمیل: info@energy-clinic.com
banner image

هوشمند سازی ساختمان و تاثیرات آن بر آسایش افراد منزل

by | بهینه سازی انرژی

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

تکنولوژی هوشمند سازی ساختمان

استفاده از تکنولوژی هوشمند سازی ساختمان و منزل امروزه زبانزد بسیاری از افراد است. مصرف‌کنندگان امروزه کنترل بیشتری بر سیستم‌ها و خصوصیات ظاهری منزل خود دارند. این تکنولوژی‌ها تقریباً در تمام ابعاد خانه قابل استفاده است. از چک کردن بسته بودن در ساختمان وقتی که خانه نیستید تا کم نور کردن چراغ‌ها بدون دست زدن به کلید، تکنولوژی در زندگی ما پیشرفت چشم‌گیری داشته است.
کمی به صورت معمولی‌تر اما کاملاً کاربردی، استفاده از تکنولوژی هوشمند برای سیستم‌های تأسیساتی است. آخرین پیشرفت‌های تکنولوژی می‌تواند سیستم شما را قادر سازد که سازگاری مورد نیاز را با سبک زندگی شما فراهم کند. در ادامه به روش هایی می‌پردازیم که با اعمال آنها در منزل خود می‌توانید سبک زندگی خود را بهبود ببخشید.

تجهیزات قدیمی خود را تعویض کنید

قبل از اضافه کردن آخرین تکنولوژی ها، بهترین راه این است که سیستم های تأسیساتی خود را به‌روز کنید. طول عمر کوره‌ها به طور میانگین ۱۵تا ۲۰ سال است در حالی که عمر دستگاه‌های تهویه مطبوع کمی کمتر و بین ۱۰ تا ۱۵ سال می باشد. معمولاً پس از ده سال، دستگاه به خوبی عمل نمی‌کند. آخرین پیشرفت‌ها در ساخت کوره و دستگاه های تهویه مطبوع می‌توانند طریقه‌ی فراهم کردن دمای مطلوب در منزل را تغییر دهند. تجهیزاتی که ۱۵ سال پیش جدید بوده اند امروزه بسیار قدیمی شده اند. پس وقت آن است که تجهیزات و وسایل خود را تعویض کنید.

کاهش مصرف انرژی

آخرین تکنولوژی‌های HVAC دارای خصوصیات سازگار با محیط زیست هستند که بدون کاستن از میزان آسایش شما، هزینه‌های مربوطه را کاهش می‌دهند. محصولاتی را خریداری کنید که دارای برچسب انرژِی هستند و با استاندارد های مصرف بهینه تطابق دارند.

انرژی خورشیدی

با تحت کنترل درآوردن انرژی خورشیدی می‌توانید به میزان بیشتری از هزینه‌های قبوض خود بکاهید. دستگاه‌های HVAC با قابلیت استفاده از انرژی خورشیدی، یک روش سازگار با محیط زیست برای تأمین دمای مطلوب در منزل شماست. بر اساس محل زندگی شما، این روش می‌تواند از میزان پرداختی قبض شما نیز بکاهد. شرکت لنوکس دستگاه هایی را می‌سازد که برای تهویه مطبوع و پمپ حرارتی از انرژی خورشیدی استفاده می‌کنند. باقی مانده‌ی این انرژی نیز برای دیگر وسایل بکار برده می‌شوند.

کاهش نویز

هرچه دستگاه های تهویه مطبوع کهنه تر شود، سر و صدای آن نیز بیشتر خواهد شد. با استفاده از دستگاه‌های HVAC کاهش دهنده‌ی نویز، می‌توانید آرامش و سکوت را برای ساکنین منزل به ارمغان بیاورید. ساختار جدید کانال ها در خارج از این دستگاه ها دارای قابلیت عایق صدا می باشد.

نقش ترموستات در هوشمند سازی ساختمان

در تکنولوژی های اخیر سرمایشی و گرمایشی، ترموستات های هوشمند بسیار کاربردی هستند. این ترموستات ها نه تنها از هزینه های مصرفی شما می‌کاهند بلکه می‌توانید به راحتی از هرجایی که حضور دارید و راه دور آنرا کنترل کنید. در اینجا دو گزینه‌ی بسیار محبوب را به شما معرفی می‌کنیم:

Nest

آیا می خواهید زمانی که شب به منزل می‌رسید، خانه‌ی شما دمای مطلوب را داشته باشد؟ با استفاده از این ترموستات ها می‌توانید آنرا تجربه کنید. سیستم های ترموستات هوشمند nest، یک صفحه‌ی مسطح است که می‌توانید از هرجایی که هستید آنرا با استفاده از تبلت یا تلفن همراه هوشمند خود کنترل کنید. این دستگاه‌ همچنین با دریافت میزان تحرکات شما در منزل عادات روزانه‌ی شما را ثبت می‌کند. از آنجایی که این دستگاه زمان حضور و عدم حضور شما در خانه را ثبت می‌کند قادر است به راحتی هنگامی که از دستگاه استفاده نمی‌کنید دمای محیط را پایین تر از حد معمول حفظ کند که این امر سبب کاهش هزینه های مربوط به قبوض شما خواهد شد.

ترکوستات هوشمند nest

Ecovent

اگر می‌خواهید بر دمای تمام اتاق ها تسلط داشته باشید، این سیستم ها از طریق تلفن همراه این ویژگی را برایتان فراهم می‌کند. ار آنجایی که این دستگاه با ترموستات قبلی شما کاملاً جایگزین نمی‌‍شود، می‌توانید با بازکردن و بستن دریچه ها دمای هر اتاق را جداگانه تغییر دهید. هر اتاق دارای یک سنسور است که به یک خروجی استاندارد متصل می‌شود و میزان دما و رطوبت را نشان می‌دهد.

خدمات حرفه ای نگهداری موتورخانه ساختمان

تصفیه کننده‌های هوا

در خانواده‌هایی که افراد از آلرژی رنج می‌برند، آلاینده های داخلی نگرانی بزرگی محسوب می‌شوند. این ذرات نامرئی به آسانی با کمک سیستم های تأسیساتی رفع می‌شوند. مصرف کنندگان برای حفظ پاکیزگی هوا در منزل تلاش های بیشتری می‌کنند که نمونه ای از آنها استفاده از تصفیه کننده‌های هواست. زمان استفاده از دستگاه های بزرگ و جاگیر گذشته است. امروزه، تصفیه کننده‌های هوا در طراحی های مسطح و مختلفی وجود دارند که می‌توان به راحتی از آنها در دکور منزل استفاده کرد.
به علاوه، امروزه بیشتر شرکت ها تکنولوژی گوشی های هوشمند را با محصولات خود سازگار کرده‌اند و شما می‌توانید علاوه بر دما و رطوبت کیفیت هوای داخلی را نیز مشاهده کنید.

تصفیه کننده هوا

هوشمند سازی ساختمان با دریچه هوای هوشمند

امروزه حتی کوچکترین اجزای منزل خود را می‌توانید مدرن سازی کنید. دریچه‌های هوشمند دمای هوا را در صورت متعادل نبودن کنترل می‌کنند. دریچه‌های هوای خانگی keen برای کمک به کنترل جریان هوا به Nest متصل می‌شوند. این دریچه‌ها همچنین فرآیند تصفیه هوا را نیز تکمیل می‌کنند و به دریچه‌ی جدید شما متصل می‌شوند و آلاینده ها و جرم هارا در محل منبع به دام می‌اندازند.

سخن آخر

تکنولوژی سیستم های HVAC به سرعت درحال دگرگونی است. پیشرفت در ابداعات جدید آسایش و اماکن کنترل بیشتر دما در منزل را برای ساکنین فراهم می‌آورد. به علاوه، آیتم های پیشرفته مصرف انرژی کمتری دارند و این به معنی بازگشت سرمایه بیشتر است. سعی کنید که از این تکنولوژی ها در منزل خود بهره ببرید و تفاوت آنرا مشاهده کنید.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

02122430235

ما در شبکه‌های مجازی دنبال کنید

۰ Comments

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *