banner image
لوگوی انرژی کلینیک

کارشناسان کلینیک در زمینه برق تأسیسات و سیستم های کنترلی تاسیسات نیز کاملا مسلط هستند. ما در تلاشیم، تا با ارائه خدمات حرفه ای و ارائه روش های جدید ، تصورات قدیمی از سرویس‌کاران سنتی را تغییر داده و با ایجاد توازن بین دانش و تجربه خدمات کاملتری را به مشتریان خود ارائه دهیم.

  • تلفن: ۲۲۴۶۰۲۳۵
  • تلفن‌همراه: ۰۹۱۲۲۴۶۷۳۸۱
  • فکس: ۲۲۴۳۰۲۳۷
ایمیل: info@energy-clinic.com
banner image

حمله آسم در تابستان و روش هایی برای مقابله با آن

by | تهویه

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

راهکارهایی برای مقابله با حمله آسم

اغلب ما هنگام شروع تابستان و تعطیلات به تفریح و گردش فکر می کنیم. اما افراد مبتلا به آسم ممکن است کمی نگران باشند. تابستان برای این افراد به چیزی فراتر از آمادگی برای خوش گذرانی نیاز دارد. تابستان می تواند برای شما، بچه ها یا دیگر افراد خانواده که از مشکلات تنفسی مانند اسم رنج می برند خطرناک باشد و این افراد دچار حمله آسم شوند. خوشبختانه راه هایی وجود دارد که با کمک آن ها می توانید با این خطرات مقابله کنید.

 

رطوبت

در بعضی مناطق، فصل تابستان با رطوبت زیادی همراه است. برای افراد مبتلا به آسم، شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب بسیار آزار دهنده است. با اینکه رطوبت نسبی به خودی خود سبب حملات آسم نمی شود، هوای گرم و مرطوب محل رشد انواع قارچ ها و میکروب و همچنین کک هاست که تمامی آن ها می توانند سبب تحریک مجاری تنفسی و حمله آسم شوند.

پس برای راحت تر کردن روزهای گرم تابستان چه کارهای را می توان انجام داد؟ مهم ترین گام استفاده از دارو های تجویز شده است. بیماری آسم در صورت کنترل صحیح، حساسیت کمتری نسبت به ناخالصی های موجود در رطوبت خواهد داشت.

یکی دیگر از راهکار ها این است که بیشتر وقت خود را در منزل سپری کنید. برخی افراد حتی وقتی در خانه باشند هم از بیماری خود رنج می برند. اگر مشکلات تنفسی را در منزل احساس کردید ممکن است کیفیت هوای شما پایین باشد. برای رفع این مشکل می توانید از راهکار های مختلفی استفاده کنید. یکی از این راه ها استفاده از رطوبت گیر برای کل خانه است که در سیستم تاسیسات شما قرار می گیرد و به کنترل سطح رطوبت در هوا کمک می کند. این دستگاه ها علاوه بر اینکه تنفس را برای شما آسان تر  و خطر حمله آسم را کم می کنند، با خنک کردن منزل در دمای بالاتر ترموستات مصرف انرژی را نیز کاهش می دهد.

 

مقادیر بالای گرده ها

با اینکه شاید فکر کنید بهار فصل بروز آلرژی است، گردۀ علف ها و گیاهان و رگ وید در اواخر تابستان بسیار زیاد هستند. این محرک ها در اغلب بچه ها  افراد بالغ مبتلا به آسم سبب بروز حمله آسم بیماری خواهد شد.

برای جلوگیری از حمله آسم، در زمان هایی که سطح گرده ها در هوا زیاد است و معمولاً بعد از ظهرها تا حد امکان در خانه بمانید. وقتی که در خانه هستید پنجره ها را ببندید و هنگام مسافرت شیشه های ماشین را بالا ببرید. اگر حتی با ماندن در خانه هم اذیت می شوید،برای حذف ناخالصی ها به فکر راهکارهای دیگری مانند تصفیه کننده های هوا و تعداد بیشتری از فیلتر های هوا باشید.

 

آلودگی و تأثیر آن در حمله آسم

در تابستان روزها بلندتر بوده و نور آفتاب و هوای راکد نیز بیشتر است. این فاکتورها سبب افزایش سطح آلودگی هوا در طول فصل تابستان خواهد شد. ازن در میان دیگر گازها اثر تحریک کنندگی زیادی دارد و می تواند به عملکرد صحیح اندام های تنفسی در افراد مبتلا به آسم آسیب بزند. با اینکه اغلب مردم فکر می کنند که آلودگی هوا فقط در آسمان شهرهای بزرگ، باید بدانید که صرف نظر از محل زندگی شما، هوای محیط منزلتان می تواند آلوده و مضر باشد.

شما ساعات زیادی را در خانه برای خوردن، خوابیدن و گذراندن وقت با اعضای خانواده سپری می کنید؛ پس باید توجه داشته باشید که میزان آلودگی ها را به حداقل برسانید. از پاک کننده های دارای ازن استفاده نکنید چرا که باعث بروز مشکلات بیشتر خواهند شد. همچنین سنسورهای را در منزل نصب کنید تا بالا بودن سطح رادون و کربن مونواکسید را تشخیص دهید. از فیلترهایی با راندمان بالا ( MERV)  در سیستم های تاسیساتی استفاده کنید تا درصد بیشتری از ناخالصی های موجود در هوای منزل را به دام بیندازند. مطمئن شوید که میزان راندمان فیلتر از عدد توصیه شده برای سیستم شما بیشتر نباشد.

برای اغلب افراد، مخصوصاً بچه ها، تابستان به معنی تعطیلی مدارس و شنا در استخر است. اگر برنامه تابستانه شما برای بچه ها شامل شنا کردن در استخر حاوی کلر است، باید بدانید که این امر برای افراد مبتلا به آسم مشکل ساز است و ممکن اسب سبب بروز حمله آسم شود. بسیاری از استخرهای عمومی و خصوصی دارای سطح کلر ۲ پی پی ام هستند که حتی با وجود مبتلا نبودن به آسم می توانند شش ها را تحریک کند.

خبر خوب این است شما مجبور نیستید کاملاً از شنا کردن صرف نظر کنید. از آنجایی که در استخر های روباز، کمتر از کلر استفاده می شود، می توانند گزینه خوبی برای شما باشند. اگر به استخرهای بدون کلر دسترسی ندارید، به دنبال مکان هایی باشید که از میزان کلر ۰.۵ یا کمتر استفاده می کنند. اغلب مناطق یا شهرهای بزرگ می توانند نمونه آب را ارزیابی کنند تا شما بتوانید آگاهانه تصمیم بگیرید.

سخن آخر

اگر شما و یا فرزندانتان مبتلا به آسم هستید، تابستان می تواند نگرانی های زیادی را برای شما ایجاد کند. برای مقابله با تحریکات  و جلوگیری از حمله آسم و خدمات مشابه می توانید با یک تیم فوق حرفه ای در زمینه خدمات نگهداری و پشتیبانی تاسیسات ساختمان تماس بگیرید.

تیم تأسیسات ساختمان

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

02122430235

ما در شبکه‌های مجازی دنبال کنید

۰ Comments

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *