لوگوی انرژی کلینیک

کارشناسان کلینیک در زمینه برق تأسیسات و سیستم های کنترلی تاسیسات نیز کاملا مسلط هستند. ما در تلاشیم، تا با ارائه خدمات حرفه ای و ارائه روش های جدید ، تصورات قدیمی از سرویس‌کاران سنتی را تغییر داده و با ایجاد توازن بین دانش و تجربه خدمات کاملتری را به مشتریان خود ارائه دهیم.

  • تلفن: ۲۲۴۶۰۲۳۵
  • تلفن‌همراه: ۰۹۱۲۲۴۶۷۳۸۱
  • فکس: ۲۲۴۳۰۲۳۷
ایمیل: info@energy-clinic.com

۶ راه‌ برای انتخاب پیمانکار ماهر تاسیسات و سیستم‌های گرمایش و سرمایش(HVAC)

by | متخصص تاسیسات

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

احتمالا عده‌ای با خواندن تیتر این مقاله، به این فکر کنند که چرا باید به یک پیمانکار برای منزل یا دفتر کار خود احتیاج داشته باشم، در صورتی که همه‌ی تجهیزات آن، سالم هستند؟ در پاسخ به این گروه از افراد باید گفت که تجهیزات شما، به صورت مادام‌العمر، سالم نخواهند بود و مانند هر وسیله‌ی دیگری برای جلوگیری از خراب شدن، نیاز به رسیدگی، سرویس کردن، تعمیر یا تعویض قطعات دارند. بنابراین لزوم به انتخاب و یافتن یک پیمانکار ماهر، امری ضروری محسوب می‌شود. پیمانکاری که علاوه بر داشتن تخصص، بیمه، مدرک و …، ماهر و منصف نیز باشد.

تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با معیارهای انتخاب یک پیمانکار متخصص، آشنا شوید.

  1. از دوستان، آشنایان یا همسایه‌های خود بپرسید.

با پرسش از آشنایان یا همسایه‌های خود و مطرح کردن مشکل یا مساله‌ی به خصوص خود در رابطه با تجهیزات منزل یا دفتر خود، از مزیت کمک و راهنمایی دقیق آنها برخوردار شوید، تجربه‌های آنها را بشنوید و با دید باز و درست، پیمانکار درستی را انتخاب کنید.

  1. بازخورد مشتریان قبلی پیمانکار مدنظر خود را، جویا شوید.

در صورتی که آشنای شما پیمانکار خاصی مدنظر خود نداشت، کافی است یک جستجوی ساده در اینترنت بکنید و لیست متنوعی از پیمانکارها را پیش روی خود ببینید. رعایت چند نکته اما در این شرایط، حائز اهمیت است. توجه کردن به گستردگی و طیف متنوع مشتری‌های آن پیمانکار، پیگیری و مشاهده میزان رضایتمندی مشتری‌ها، گواهینامه‌ها و مدارک تخصصی از جمله مواردی هستند که باید در این نوع انتخاب به آنها توجه کرد. بنابراین فراموش نکنید که تنها ظاهر زیبای یک وبسایت پیمانکار، نمی‌تواند تضمین کیفیت کار آنها باشد.

  1. به گواهینامه‌ها و مجوزهای تخصصی پیمانکار که به منطقه شما مربوط می‌شود، توجه کنید.

از پیمانکار طرف قرارداد خود بخواهید تا کپی گواهینامه‌ها‌ی تخصصی کار خود را به شما به صورت کتبی ارائه کند تا شما از تخصص آنها مطمئن شوید.

  1. از پیمانکار خود، بیمه‌ی حوادث کارکنانش را بخواهید.

داشتن بیمه‌ی حوادث مساله‌ای است که بسیاری، با فرض اینکه احتمال اتفاق خطرناکی وجود ندارد، به آن بی‌توجهی می‌کنند.اما باید بدانید که حادثه هیچگاه خبر نمی‌کند و شما باید برای آن آماده باشید. بنابراین قبل از اقدام به عقد قرارداد با شرکت پیمانکار، از او بیمه‌ی حوادث کارکنانش را بخواهید تا در صورت بروز حادثه در حین ماموریت، مسئولیت آن برعهده‌ی شرکت آنها و نه شما، باشد!

  1. پیمانکار باوجدان کاری!

پیمانکار با وجدان کاری به شخصی می‌گویند که در نهایت دلسوزی و قبل از برآورد هزینه‌ها یا دستور تعویض قطعات سیستم یا تجهیزات منزل یا دفتر شما، از آن به طور کامل بازررسی به عمل آورد. پیمانکار باوجدان تاسیسات قبل از انجام هرکاری به مسائلی مانند نشتی هوا، اندازه‌گیری جریان هوا، بررسی عایق و …. توجه می‌کند.

6 راه‌ برای انتخاب پیمانکار ماهر تاسیسات تهویه و سیستم‌های گرمایش و سرمایش

  1. میزان پایبندی پیمانکار به قرارداد

در وهله‌ی اول بد نیست که از یک یا دو پیمانکار دیگر لیست قیمت با توجه به میزان خدمات ارائه‌دهنده‌ی آنها را داشته باشید. این کار به شما در انتخاب کمک خواهد کرد. از ذکر جزییات در قرارداد خود نهراسید. توجه داشته باشید که فاکتورهایی مانند طول بازده و انرژی تجهیزات تعمیر شده، تعمیر یا نگهداری و یا تضمین مدت کارکرد طرح های ارایه شده را در قرارداد خود بیاورید. در قرارداد خود از پیمانکار لیست قیت و تضمین پایبندی به آن را بخواهید. همچنین گرفتن چک لیست پس از هر بار بازررسی را فراموش نکنید.

ما در شبکه‌های مجازی دنبال کنید

۰ Comments

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *