لوگوی انرژی کلینیک

کارشناسان کلینیک در زمینه برق تأسیسات و سیستم های کنترلی تاسیسات نیز کاملا مسلط هستند. ما در تلاشیم، تا با ارائه خدمات حرفه ای و ارائه روش های جدید ، تصورات قدیمی از سرویس‌کاران سنتی را تغییر داده و با ایجاد توازن بین دانش و تجربه خدمات کاملتری را به مشتریان خود ارائه دهیم.

  • تلفن: ۲۲۴۶۰۲۳۵
  • تلفن‌همراه: ۰۹۱۲۲۴۶۷۳۸۱
  • فکس: ۲۲۴۳۰۲۳۷
ایمیل: info@energy-clinic.com

اهمیت شناخت سیستم‌های مدیریت ساختمان کارآمد

by | تاسیسات ساختمان

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

سیستم مدیریت ساختمان (BMS) یک بخش مهم از تجهیزات مرکز داده‌ها است. این سیستم، امکان مدیریت متمرکز تجهیزات زیرساختی حیاتی را فراهم می‌آورد و تضمین می‌کند که عملیات به طور ایمن و کارآمد اجرا شود.

ارزش تجهیزات مرکز داده‌ها میلیون‌ها دلار برآورد می‌شود؛ به همین دلیل، مهم است که آن‌ها به طور موثر حفظ شوند. این تجهیزات نیاز به کنترل صحیح آب و هوا، مقابله با آتش و نیرو پشتیبان در هر سایتی که دارای امنیت فیزیکی است، دارد.

هر یک از این سیستم‌ها باید توسط یک سیستم مدیریت ساختمان تحت نظارت و نگهداری قرار گیرند. سیستم مدیریت ساختمان از طریق سرورهای اضافی پشتیبانی می‌شود و برای اطمینان از عملکرد صحیح تمام بخش‌های سیستم همواره نظارت بر آن‌ها صورت می‌گیرد. یک سیستم مدیریت ساختمان باید با استانداردهای موجود سازگار باشد.

پشتیبانی و نگهداری سیستم‌‌های مدیریت ساختمان

در یک سیستم مدیریت ساختمان باید بر بخش‌های زیر نظارت صورت گیرد:

  • توزیع برق تجهیزات رایانه‌ای باید به صورت متداوم و تمیز صورت گیرد. این سیستم کمک می‌کند تا هیچ گونه نوسان ولتاژ یا ضربه پالسی‌ای که بتواند به تجهیزات آسیب برساند، وجود نداشته باشد. همچنین وجود هر گونه قطع برق، نوسانات و یا مسائل دیگر مرتبط با سیستم برق را هشدار می‌دهد.
  • کنترل دما برای هر تجهیزاتی مهم است. رطوبت باید ۴۵ درصد باشد؛ بیش از این مقدار می‌تواند به تجهیزات آسیب برساند و باعث خرابی شود. درجه حرارت باید بین ۷۰ تا ۷۴ درجه باشد و می‌تواند تنظیم شود یا در صورت لزوم توسط سیستم مدیریت ساختمان اعمال شود.
  • برای حفظ امنیت فیزیکی این سیستم‌ها، کارکنان آن‌ها تنها از طریق کارت‌های هوشمند، سنسورهای بیومتریک و سنسورهای tailgating می‌توانند به سیستم دسترسی داشته باشند.
  • در زمان آتش‌سوزی، بخش اطفای حریق از یک ابزار ردیابی دود متصل به سیستم مدیریت ساختمان برای هشدار به اپراتورها و یا آژیر خطر استفاده می‌کند.

پشتیبانی و نگهداری سیستم‌‌های مدیریت ساختمان

سیستم مدیریت ساختمان، داده‌ها را براساس تاریخ ذخیره و ثبت می‌کند. از این اطلاعات می‌توان برای تحلیل و بررسی روند سیستم استفاده کرد. این داده‌ها می‌تواند به اپراتورها در پیش‌بینی زمانی که ممکن است یک سیستم دچار مشکل شود و یا به تعمیر و نگهداری نیاز داشته باشد، کمک کند. به دست آوردن اطلاعات در زمان درست، می‌تواند به حل به موقع آن کمک کند.

یک سیستم مدیریت ساختمان می‌تواند به نظارت اپراتورها در هر مکان و هر زمانی کمک کند.

با یک زنگ هشدار، مهندسین تسهیلات می‌توانند از هرگونه خرابی یا مشکل در سیستم مطلع شود و بلافاصله خود را به سایت برسانند و مشکل را رفع کنند. بعضی از مسائل مانند کنترل دما می‌تواند از طریق اتوماسیون حل شود، بنابراین مهندس یا مدیر نیازی به بازگشت به سایت و یا حضور در آن جا ندارد.

ما در شبکه‌های مجازی دنبال کنید

۰ Comments

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *