لوگوی انرژی کلینیک

کارشناسان کلینیک در زمینه برق تأسیسات و سیستم های کنترلی تاسیسات نیز کاملا مسلط هستند. ما در تلاشیم، تا با ارائه خدمات حرفه ای و ارائه روش های جدید ، تصورات قدیمی از سرویس‌کاران سنتی را تغییر داده و با ایجاد توازن بین دانش و تجربه خدمات کاملتری را به مشتریان خود ارائه دهیم.

 • تلفن: ۲۲۴۶۰۲۳۵
 • تلفن‌همراه: ۰۹۱۲۲۴۶۷۳۸۱
 • فکس: ۲۲۴۳۰۲۳۷
ایمیل: info@energy-clinic.com

راهکارهای پیشنهادی برای افزایش راندمان برج‌های خنک‌کننده

by | بهینه سازی انرژی

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

به طور کلی، برج‌های خنک‌کننده در مقایسه با سایر سیستم‌های سرمایش مقرون به صرفه تر هستند. نظارت بر عملکرد و کارایی برج‎‌های خنک‌کننده برای اطمینان از موارد ذیل بسیار مهم است.

 • ذخیره انرژی
 • کاهش میزان آب مصرفی
 • کاهش میزان مواد شیمیایی مورد نیاز برای تصفیه آب
 • افزایش عمر مفید تجهیزات
 • کاهش هزینه‌ها

برای اطمینان از حداکثر کارایی برج‌های خنک‌کننده به موارد زیر توجه کنید.

آگاهی از نوع برج خنک‌کننده

اولین قدم برای اطمینان از کارایی برج خنک‌کننده، آشنایی با نوع برج خنک‌کننده و نحوه عملکرد آن است. انواع برج‌های خنک‌کننده در معرض انواع آلاینده‌ها قرار دارند که هر کدام نیاز به درمان خاصی دارند.

آگاهی از کیفیت آب منبع و کیفیت آب مورد نیاز برای عملکرد سیستم

بسته به نوع برج خنک‌کننده و چگونگی عملکرد آن، الزامات تصفیه آب ممکن است، متفاوت باشد. به طور کلی، از آب تصفیه شده برای موارد زیر استفاده می‌شود:

 • آب تغذیه برج خنک‌کننده
 • آب در حال گردش در برج خنک‌کننده
 • آبی که از برج خنک‌کننده تخلیه می‌شود

تعمیر و نگهداری برج‌های خنک‌کننده و دیگر تاسیسات ساختمان و موتورخانه

آگاهی از جنس برج خنک‌کننده

مرحله دوم برای درک چگونگی عملکرد برج خنک‌کننده، این است که بدانید برج خنک‌کننده از چه چیزی ساخته شده است تا امکان و/یا شدت خوردگی و خراب شدن تجهیزات را در طول زمان کاهش دهید.

بررسی علل نشتی آب سیستم

در برج‌های خنک‌کننده، آب می‌تواند از طرق مختلفی اتلاف شود. دانستن این که چه مقدار آب از سیستم شما به طرق مختلف از جمله تبخیر، نشتی و غیره از دست می‌رود برای انجام اقدامات اصلاحی برای حفظ آن ضروری است.

به یاد داشته باشید که میزان این تلفات متغیر است. تولیدکنندگان برج‌های خنک‌کننده می‌توانند بخشی از این تلفات را برآورد کنند.

بهبود کارایی کاربرد مواد شیمیایی

همواره با یک متخصص تصفیه آب برای نظارت و به حداقل رساندن استفاده از مواد شیمیایی مشورت کنید. نظارت می‌تواند به کاهش رسوب و خوردگی، بهبود بهره‌وری سیستم و افزایش عمر مفید تجهیزات کمک کند.

همواره پیشگیری بهتر از درمان است. سیستم‌های تصفیه آب از قبیل مبدل یونی برای شیرین کردن و یا اسمز معکوس برای تصفیه؛ می‌تواند مقدار مواد شیمیایی مورد نیاز مبدل‌های حرارتی و پوسیدگی و رسوب لوله‌ها را کاهش دهد.

بهینه‌سازی مصرف انرژی برج‌های خنک‌کننده

در پایان

شناخت مسائل مربوط به تصفیه آب برج‌های خنک‌کننده و آگاهی از راه حل‌های موجود برای افزایش کارایی سیستم ضروری است. در زمان اتخاذ راه حلی مناسب برای تصفیه آب برج‌های خنک‌کننده حتما باید با یک متخصص تصفیه آب مشورت کنید. برای تعمیر و نگهداری صحیح سیستم به پیمانکاران متخصص نیاز است.

کلینیک انرژی ساختمان ارایه کننده خدمات نوین و هوشمندانه ی پشتیبانی ۲۴ ساعته تعمیر و نگهداری؛ مطابق با آخرین متدهای روز دنیا و تشکیل شده از تیمی از مهندسین متخصص که در حال حاضر به ساختمان‌های شاخصی در سطح تهران خدمات نگهداری و پشتیبانی ارایه می‌کند، می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. برای اطلاعات بیش‌تر با ما تماس بگیرید.

ما در شبکه‌های مجازی دنبال کنید

۰ Comments

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *