لوگوی انرژی کلینیک

کارشناسان کلینیک در زمینه برق تأسیسات و سیستم های کنترلی تاسیسات نیز کاملا مسلط هستند. ما در تلاشیم، تا با ارائه خدمات حرفه ای و ارائه روش های جدید ، تصورات قدیمی از سرویس‌کاران سنتی را تغییر داده و با ایجاد توازن بین دانش و تجربه خدمات کاملتری را به مشتریان خود ارائه دهیم.

  • تلفن: ۲۲۴۶۰۲۳۵
  • تلفن‌همراه: ۰۹۱۲۲۴۶۷۳۸۱
  • فکس: ۲۲۴۳۰۲۳۷
ایمیل: info@energy-clinic.com

چرا فیلترهای فن کویل منزل من، به سرعت کثیف می‌شوند!؟

by | تهویه

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

چرا فیلترهای فن کویل منزل من به سرعت کثیف می‌شوند

حتما برای شما هم پیش آمده که در فصل زمستان یا تابستان، با وجود عملکرد صحیح دستگاه‌های تاسیسات موتورخانه خود، از عدم گرمایش یا سرمایش مطلوب آنها، شکایت داشته‌اید و همواره از خود پرسیده‌اید که مشکل از کجا می‌تواند باشد. در ادامه به این پرسش، پاسخ خواهیم داد. شاید برای شما جالب باشد که بیش از ۷۵% تماس‌هایی که در طول زمستان با پیمانکارهای تاسیسات گرفته می‌شود، از نداشتن گرمای مطلوب، علی‌رغم تجهیزات سالم،خبر می‌دهند. نیازی به گفتن مجدد نیست که در صورت نگهداری و تعمیر منظم توسط متخصص پشتیبانی و نگهداری تاسیسات، بسیاری از این مشکلات قابل پیشگیری هستند.

یکی از بزرگ‌ترین دلایل مشکلی که بالاتر ذکر شد، گرفتگی فیلترهای تجهیزات می‌باشد. این گرفتگی‌ها بر اثر مو، گردوغبار، گرما و … ایجاد می‌شوند. در ادامه به سه دلیل عمده‌ی گرفتگی و کثیفی فیلترهای تجهیزات تهویه مطبوع می‌پردازیم.

  • موی سر یا موی حیوانات خانگی

اگر موهای بلندی دارید، احتمالا با مقوله ریزش مو آشنایی کامل دارید. این موهای ریزان فقط به روی مبل، لباس‌ها یا کف زمین خانه‌ی شما ختم نمی‌شوند، بلکه راه خود را به داخل دریچه‌ها نیز باز می‌کنند. اتفاق مشابهی برای کسانی که دارای حیوانات خانگی چون سگ و گربه هستند نیز، می‌افتد. موهای حیوانات نیز مانند موهای انسان‌ها، چه بسا با سرعت بالاتری، می‌ریزد. شما می‌توانید با شانه کردن منظم موهای خود و حیوان خانگی‌تان از این اتفاق جلوگیری کنید. همچنین فراموش نکنید که ابتدای هر فصل کاری تاسیسات (گرمایشی و سرمایشی) ، دریچه‌ها و فیلترها باید بازدید و سرویس شوند.

  • تغییرات شدید آب‌وهوایی

زمانی که منطقه شما گرما یا سرمای شدیدی را تجربه می‌کند، فن تجهیزات گرمایش یا سرمایش شما، حتی زمانی که روی حالت اتوماتیک قرار دارد، به طور متناوب کار می‌کند. گاه نیز پیش می‌آید که ترموستات دستگاه را از حالت اتوماتیک به حالت روشن تغییر می‌دهد که در این صورت نیز، فشار زیادی به فن دستگاه می‌آید.

توصیه می‌شود زمانی که در منطقه خود، در حال تجربه‌ی موجی از هوای گرم هستید، برای استراحت دادن به فن دستگاه خود، هر چند وقت یک بار آن را خاموش کنید.

  • تراکم فیلتر(MERV) دستگاه شما بالا است.

بالا بودن حداقل کارایی قابل‌اندازه‌گیری فیلتر به این معنی است که فیلتر شما می‌تواند گردوغبارهای ریزتری را به دام بیاندازد و درون خود نگه دارد که البته این مساله، یک ویژگی مثبت برای دستگاه شما به حساب می‌آید زیرا می‌تواند هوای پاک‌تری را در اختیار شما قرار دهد. از طرف دیگر اما این مساله به این معنی که فیلتر شما زود به زود کثیف می‌شود نیز، هست. همچنین این فیلترها مصرف انرژی را بالا برده و می‌تواند همین کار را نیز با قبض‌های شما بکند. بنابراین بهتر است قبل از هر کاری نظر متخصص تاسیسات خود را در این رابطه جویا شوید.

ما در شبکه‌های مجازی دنبال کنید

۰ Comments

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *