لوگوی انرژی کلینیک

کارشناسان کلینیک در زمینه برق تأسیسات و سیستم های کنترلی تاسیسات نیز کاملا مسلط هستند. ما در تلاشیم، تا با ارائه خدمات حرفه ای و ارائه روش های جدید ، تصورات قدیمی از سرویس‌کاران سنتی را تغییر داده و با ایجاد توازن بین دانش و تجربه خدمات کاملتری را به مشتریان خود ارائه دهیم.

  • تلفن: ۲۲۴۶۰۲۳۵
  • تلفن‌همراه: ۰۹۱۲۲۴۶۷۳۸۱
  • فکس: ۲۲۴۳۰۲۳۷
ایمیل: info@energy-clinic.com

نکاتی در رابطه با عملکرد و تعمیر و نگهداری بویلرها

by | بویلر

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

عملکرد درست و تعمیر و نگهداری صحیح از بویلر شما و سیستم توزیع آن، می‌تواند به طور قابل توجهی هزینه‌های انرژی را کاهش دهد. از آن‌جا که بسیاری از بویلرها تنها با کارایی متوسط ۶۵ تا ۷۵ درصد کار می‌کنند، در نتیجه باقی سوخت مصرف شده از طریق دودکش خارج می‌شود. در ادامه به چند نکته در ارتباط با بویلرها اشاره خواهیم کرد که باید در برنامه تعمیر و نگهداری خود بگنجانید. لازم به ذکر است که اجرای این آیتم‌ها کم هزینه یا بدون هزینه هستند.

۱. همواره پیمانکاران تعمیر و نگهداری باید آنالیز دقیق از سیستم انجام دهند. آنالیز باید شامل تجزیه و تحلیل درجه حرارت کوره، اندازه دودکش، نسبت هوا/سوخت، درجه حرارت دودکش، تنظیم هوا احتراق، میزان کربن دی‌اکسید و اکسیژن موجود در لوله دودکش و کنترل کالایبراسیون باشد.

۲. تنظیم و تعمیر یا اندازه‌گیری کنترل‌ها و تنظیمات مورد نیاز.

۳. افزایش میزان رسوبات معدنی درون بویلر، کارایی بویلر را کاهش می‌دهد و ممکن است سبب ایجاد مشکلات و نشتی شود. تصفیه شیمیایی صحیح آب بویلر سبب کاهش میزان رسوبات معدنی، کنترل PH آب تقطیر شده و جلوگیری از پوسیدگی می‌شود.

۴. دمای گاز دودکش نباید بیش از ۱۵۰ درجه بالاتر از دمای بخار یا آب باشد. لوله‌های fire-side را از دوده پاک کنید. در صورت نیاز یک دماسنج برای دودکش قرار دهید.

۵. عایق و پوشش بویلر را برای جلوگیری از نشتی بررسی کنید؛ در صورت لزوم تعمیر و عایق‌بندی کنید.

نکاتی در رابطه با عملکرد و تعمیر و نگهداری بویلرها

۶. واشرهای درب بویلر را در صورت نشتی، تعویض کنید.

۷. مصرف صحیح هوا احتراق، حداکثر ایمنی و همچنین کارایی را تضمین می‌کند. مصرف هوا احتراق با عملکرد مشعل در ارتباط است.

۸. اگر بویلرهای شما بزرگ هستند، یک گزارش روزانه از عملکرد آن‌ها که شامل نمودار فشار، دما، کربن دی‌اکسید، اکسیژن، جریان بخار یا مایعانات گازی و سایر داده‌ها است، می‌تواند مفید باشد. تغییرات حاصل از نمودار می‌تواند نیاز به تمیز کردن لوله و نازل، تنظیمات فشار و اتصال، تنظیمات مربوط به هوا/سوخت و یا تنظیمات پیش نویس را نشان دهد.

۹. حذف شمعک گاز و نصب شمعک‌های سوئیچ الکتریکی متناوب.

۱۰. در سیستم‌های بخار، دریچه‌های بخار را به صورت منظم در زمان عملکرد سیستم بررسی کنید.

پیمانکاران تعمیر و تگهداری بویلرها و تاسیسات ساختمان

۱۱. رادیاتورها و کویل‌ها تمیز کنید.

۱۲. کم‌ترین فشار بخار که برای سیستم گرمایش یا انجام فرآیند نیاز است را حفظ کنید. فشار بخار را زمانی که نیاز نیست، کاهش دهید. تنها زمانی که به فشار بخار زیاد برای توربین‌ها و انجام فرآیندها نیاز است، آن را افزایش دهید. بویلرها را زمانی که به عملکرد حرارتی آن‌ها نیاز نیست، خاموش کنید. زمانی که بویلرها خاموش می‌شوند، باید به درستی تخلیه و خشک شوند تا از امکان خوردگی یا انجماد آن‌ها جلوگیری شود.

۱۳. زمانی که درجه حرارت در فضای باز متعادل است، به صورت دستی درجه حرارت بویلر را کاهش دهید؛ در این صورت بویلر عملکرد بهتری خواهد داشت.

۱۴. تمامی تجهیزات غیر فعال که ممکن است ناامن نیز باشند را مشخص کنید تا سهوا از آن‌ها استفاده‌ای صورت نگیرد.

۱۵. هرگز به خاطر کاهش هزینه‌های انرژی، ایمنی را نادیده نگیرید.

ما در شبکه‌های مجازی دنبال کنید

۰ Comments

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *