لوگوی انرژی کلینیک

کارشناسان کلینیک در زمینه برق تأسیسات و سیستم های کنترلی تاسیسات نیز کاملا مسلط هستند. ما در تلاشیم، تا با ارائه خدمات حرفه ای و ارائه روش های جدید ، تصورات قدیمی از سرویس‌کاران سنتی را تغییر داده و با ایجاد توازن بین دانش و تجربه خدمات کاملتری را به مشتریان خود ارائه دهیم.

 • تلفن: ۲۲۴۶۰۲۳۵
 • تلفن‌همراه: ۰۹۱۲۲۴۶۷۳۸۱
 • فکس: ۲۲۴۳۰۲۳۷
ایمیل: info@energy-clinic.com

۵ دلیل تا قانع شوید که به یک قرارداد برای راهبری و نگه داری تاسیسات خانه‌ی خود احتیاج دارید

by | تاسیسات ساختمان

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

با تمام شدن زمستان و فرا رسیدن فصل بهار، به مرور هوای سرد جای خود را به گرما می‌دهد و علاقه‌مندان به تفریحات ویژه تابستان، کم‌کم به تکاپو می‌افتند. همانطور که می‌دانید از تفریحات جدانشدنی این فصل گرم، شنا است و چه کسی است که بگوید از شنا در یک استخر با آب خنک و تمیز در هوای بالای ۳۰ درجه، لذت نمی‌برد!؟ در مقاله‌ی پیش رو به معرفی و بررسی روش‌های تست سلامت آب استخر منزل یا ویلای شما و برنامه‌ی صحیح و منظم زمان بازبینی آن، خواهیم پرداخت. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا به زودی یک برنامه‌ی تفریحی شاد با خانواده یا دوستان در کنار استخر خانه‌ی خود را پیش رو داشته باشید.

 • به عنوان صاحب یک استخر، هر چند وقت یک بار باید آن را آزمایش کنم؟

فرقی نمی‌کند که استخر خانه‌ی شما در فضای باز و یا سرپوشیده قرار دارد، به دلیل استفاده‌ی افراد مختلف از آب آن، در صورت عدم رسیدگی و بازبینی، استخر می‌تواند به یک منبع خطرناک برای گسترش و شیوع انواع بیماری‌های مختلف عفونی، تنفسی، پوستی و … شود. بنابراین رسیدگی هر چه بیشتر به وضعیت آب استخر، باعث تضمین و افزایش سطح سلامت آن می‌شود.

بیشتر بخوانید : افزایش عمر مفید تاسیسات ساختمان

 

 • به عنوان صاحب یک استخر، باید چه چیزهایی را مورد آزمایش قرار دهم؟
  • همانطور که می‌دانید وجود میزان استانداردی از کلر (نه بیشتر و نه کمتر) در آب استخر، به دلیل خاصیت گندزدایی و اکسیداسیون، امری ضروری محسوب می‌گردد. به همین دلیل توصیه می‌شود که تست کلر آزاد در آب استخر دو یا سه بار در هفته تکرار شود.
  • برای رعایت اصول بهداشتی نگهداری از استخر، توصیه می‌شود همراه با آزمایش کردن میزان کلر موجود در آب، میزان PH آن را اندازه بگیرید.
  • برای صاحبان استخر لازم است تا حداقل هفته‌ای یک بار، میزان قلیایی بودن آب را تحت نظر قرار دهند. سطح کلی قلیایی آب بر روی PHآن نیز تاثیر می‌گذارد بنابراین کنترل اعداد در دامنه مناسب هر دوی اینها، امری ضروری در نگهداری از استخر تلقی می‌گردد.
  • شما می‌توانید برای ضدعفونی کردن استخر خود، از روش جدید کلرزنی نمکی بجای استفاده مستقیم از کلر، استفاده کنید. در طی یک فرآیندی در این روش، نمک در آب به گاز کلر تبدیل می‌شود. این راهکار جدید مزایای زیادی همچون مقرون به صرفه بودن، سلامت بیشتر و … را، نسبت به روش کلرزنی سنتی دارد.
  • سختی کلسیم را با توجه به متغیراتی چون آب‌وهوا، مواد شیمیایی آب و … ماهی یک بار اندازه‌گیری کنید.
  • مواد جامد حل شده در آب را نیز ماهی یک بار اندازه‌گیری کنید. اگر مقدار این مواد زیاد باشد، باعث آسیب به سایر مواد شیمیایی موجود در آب می‌شود.
  • میزان عناصری چون آهن، منگنز، مس و … را هر سه ماه یک بار آزمایش کنید. بهم خوردن تناسب هر کدام از این عناصر باعث تغییرات شیمیایی مضری در آب استخر خواهد شد.
  • اگر صاحب یک استخر بدون سقف و در فضای باز هستید، پس از هر تغییر شدید آب‌وهوایی، آب استخر را مورد بازبینی قرار دهید. برای مثال پس از باران شدید سطح PH آب به شدت کاهش می‌یابد که این امر موجب آسیب به تجهیزات و تاسیسات موتورخانه و تصفیه خانه استخر می‌شود. و یا داغی غیرمعمول هوا منجر به تبخیر و بی‌اثری مواد شیمیایی موجود در آب می‌شوند.

به یاد داشته باشید که روش‌های معرفی شده، صرفا جنبه آگاهی و اطلاع‌رسانی را دارند و از عهده‌ی اشخاص غیرمتخصص خارج و احتمال بروز خطرات جدی برای افراد استفاده کننده‌ی استخر دارد. بنابراین جهت مشاوره، اقدام و بازبینی استخر خود میتوانید با کارشناسان ما ، تماس حاصل فرمایید.

ما در شبکه‌های مجازی دنبال کنید

۰ Comments

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *