لوگوی انرژی کلینیک

کارشناسان کلینیک در زمینه برق تأسیسات و سیستم های کنترلی تاسیسات نیز کاملا مسلط هستند. ما در تلاشیم، تا با ارائه خدمات حرفه ای و ارائه روش های جدید ، تصورات قدیمی از سرویس‌کاران سنتی را تغییر داده و با ایجاد توازن بین دانش و تجربه خدمات کاملتری را به مشتریان خود ارائه دهیم.

  • تلفن: ۲۲۴۶۰۲۳۵
  • تلفن‌همراه: ۰۹۱۲۲۴۶۷۳۸۱
  • فکس: ۲۲۴۳۰۲۳۷
ایمیل: info@energy-clinic.com

نقش ابزارآلات مدرن در نگهداری از تاسیسات ساختمان

by | تاسیسات ساختمان

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

با نگاهی ساده به محیط و سبک زندگی امروزیمان به راحتی می‌توانیم به تفاوت زیادی که بین زندگی امروز ما و زندگی چند سال پیشمان وجود دارد، پی ببریم. تمامی این تغییرات و تفاوت‌ها در اثر پیشرفت تکنولوژی پدید آمده است. به جرأت می‌توان گفت که سرعت پیشرفت تکنولوژی و فن‌آوری‌ها در چند سال اخیر، با هیچ دوره‌ای در تاریخ قابل مقایسه نیست.

با وجود اینکه این پیشرفت در تمامی حوزه‌های مختلف فن‌آوری قابل مشاهده است، با این حال برخی تصور می‌کنند که همچنان می‌توانند با ابزاری که متعلق به چند ده سال پیش است، به ارائه خدمات در حوزه نگهداری و راهبری تاسیسات ساختمان‌ها بپردازند. احتمالاً شما هم با شنیدن عنوان ابزارآلات تکنسین تاسیسات ساختمان، تصویری از ابزارآلات مکانیکی مختلف، مانند آچار لوله‌گیر و آچار فرانسه در ذهنتان نقش می‌بندد. با وجود اینکه نیاز به این ابزارها برای انجام وظایف و امور مختلف نگهداری و راهبری تاسیسات ساختمان امری بدیهی است، اما باید بدانیم که با هیچیک از این ابزارها نمی‌توانیم آسایش افراد در ساختمان، که تأمین آن وظیفه اصلی سیستم تاسیسات مکانیکی و تهویه مطبوع ساختمان است، را مورد ارزیابی و سنجش قرار دهیم!

تعمیر نگهداری تاسیسات موتورخانه

برای انجام اموری مانند سنجش سطح آسایش افراد در فضاهای ساختمان به ابزارهای اندازه‌گیری دقیق پارامترهای فیزیکی مانند دماسنج‌های مختلف، رطوبت سنج، سرعت سنج هوا و فشار سنج نیاز داریم. با استفاده از این تجهیزات می‌توان به تحلیل دقیق سیستم تهویه مطبوع پرداخت و در نتیجه به شناخت درستی از ایراد به وجود آمده دست پیدا کنیم. بدین ترتیب مستقیماً به رفع ایراد بروز پیدا کرده، می‌پردازیم و از سعی و خطاهای متوالی پرهیز می‌کنیم.

ابزار مدرن دیگری که معمولاً در پروژه‌هایمان مورد استفاده قرار می‌دهیم، آنالایزر احتراق و مشعل بویلرها است. این دستگاه عملکردی مشابه با دستگاه دیاگ خودروها دارد. همانند دستگاه دیاگ که با استفاده از آن به تنظیم موتور خودرو می‌پردازیم، با استفاده از دستگاه آنالایزر به تنظیم شعله مشعل بویلر می‌پردازیم. بویلر ساختمان وظیفه تأمین گرمایش موردنیاز ساختمان را دارد و انرژی حرارتی مورد نیاز آن توسط مشعل بویلر تأمین می‌گردد. از این رو مشعل و بویلر در ساختمان‌هایی که دارای تأسیسات مرکزی می‌باشند، اصلی‌ترین مصرف کننده گاز طبیعی ساختمان است و در نتیجه تنظیم و بهینه‌سازی عملکرد آن سبب کاهش چشمگیر انرژی گاز مصرفی ساختمان و آلاینده‌های تولیدی از مشعل ساختمان می‌شود. با استفاده از این دستگاه شعله مشعل به نحوی تنظیم می‌گردد که کربن منواکسید تولیدی از احتراق به صفر برسد و راندمان احتراق نیز به حداکثر خود دست پیدا نماید.

تنظیم مشعل آنالیز محصولات احتراق دیگ کاهش مصرف گاز موتورخانه

همانطور که می‌دانیم منواکسید کربن گازی بدون رنگ و بو است و عملاً با حواس انسانی قابل تشخیص نیست. از طرف دیگر، اندازه‌گیری و سنجش راندمان احتراق نیز بدون دستگاه آنالایزر غیر ممکن است. بنابراین تشخیص شعله مطلوب با استفاده از حواس انسانی امری نادرست بوده و پارامترهایی که بعضاً توسط سرویس‌کاران تجربی برای سنجش شعله مطلوب عنوان می‌شود، مانند رنگ شعله و غیره در استانداردها و مراجع جایی نداشته و فاقد مبنای علمی است.

ما در شبکه‌های مجازی دنبال کنید

۰ Comments

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *