روش‌های پاک‌سازی هفتگی استخرها

by | استخر

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

تمیز کردن کامل استخر به صورت هفتگی در طول فصل شنا سبب اطمینان از کیفیت و تمیزی آب می‌شود.

اسکیمر

برای جمع آوری برگ‌ها، حشرات و سایر آشغال‌های شناور روی سطح آب استخر از یک اسکیمر بلند استفاده کنید. سعی کنید قبل از فرو رفتن این زباله‌ها در آب استخر، آن را پاک‌سازی کنید؛ زیرا در صورت ته نشینی سبب ایجاد لکه می‌شوند و در نتیجه پاک‌سازی آن دشوارتر خواهد شد.

پاک سازی آب استخر با اسکیمر

فرچه

از فرچه برای پاک کردن گل و لای‌ای که در اطراف و کف استخر شما جمع شده است، استفاده کنید. رسوبات حاصله را به سمت چاهک هدایت کنید تا بتوانید آن‌ها را به راحتی از بین ببرید.

پاک سازی آب استخر با فرچه

دستگاه مکنده

قبل از وصل کردن مکنده به فیلتر، سر و شلنگ مکنده خود را تمیز کنید.

پاک سازی آب استخر با دستگاه مکنده

اسکیمر را تمیز کنید.

شما همچنین باید هر هفته و یا در صورت لزوم چندین بار در هفته اسکیمر خود را تمیز کنید. از بین بردن آلودگی‌ها اجازه می‌دهد تا حداکثر کارایی را در اختیار داشته باشید.

گردش آب را بررسی کنید.

سیستم گردش آب استخر شما شامل اسکیمر، پمپ، استرینر (صافی) پمپ، تخلیه و فیلتر می شود. این سیستم کمک می‌کند تا مواد شیمیایی به طور موثر کار کنند و تصفیه آب به درستی انجام شود. پمپ را روزانه بررسی کنید تا از روند صحیح تصفیه آب مطمئن شوید.

فیلتر را بررسی کنید.

سه نوع متداول فیلترها – شنی، کارتریج و شبکه عمودی DE – میزان ذرات و زباله‌های موجود در استخر شما را نشان می‌دهد. شما باید فیلتر خود را با توجه به دستورالعمل‌های سازنده آن، تمیز و نگهداری کنید.

شوک درمانی

آب استخر خود را به طور مرتب (روزانه یا هفتگی بسته به میزان استفاده از آن) آزمایش کنید و در صورت نیاز به آن مواد شیمیایی اضافه کنید. یک شوک درمانی منظم می‌تواند جلبک‌ها، باکتری‌ها، گل و لای و هر ماده آلی دیگری را که ممکن است به آب استخر وارد شده باشد را تمیز کند.

پاک سازی آب استخر با مواد شیمیایی

ما در شبکه‌های مجازی دنبال کنید

۰ Comments

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *