banner image
لوگوی انرژی کلینیک

کارشناسان کلینیک در زمینه برق تأسیسات و سیستم های کنترلی تاسیسات نیز کاملا مسلط هستند. ما در تلاشیم، تا با ارائه خدمات حرفه ای و ارائه روش های جدید ، تصورات قدیمی از سرویس‌کاران سنتی را تغییر داده و با ایجاد توازن بین دانش و تجربه خدمات کاملتری را به مشتریان خود ارائه دهیم.

  • تلفن: ۲۲۴۶۰۲۳۵
  • تلفن‌همراه: ۰۹۱۲۲۴۶۷۳۸۱
  • فکس: ۲۲۴۳۰۲۳۷
ایمیل: info@energy-clinic.com
banner image

سرما ندادن کولر گازی و علت باد گرم کولر گازی

by | تاسیسات ساختمان

زمان مطالعه: ۳ دقیقه


دلیل سرما ندادن کولر گازی


شما به عنوان مصرف‌کننده انتظار دارید که سیستم کولرگازی شما چه سریع و چه آهسته به طور مطلوب منزل را خنک کند. اگر کولرگازی شما در یک سطح مطلوب از دما فعالیت خود را متوقف می‌کند، الزاماً به معنای تعویض سیستم نیست. ما در این مطلب چند علت سرما ندادن کولر گازی را آورده ایم که چرا سیستم شما منزل را خوب خنک نمی‌کند.


کولر گازی شما بسیار کوچک استیکی از دلایلی که سیستم به خوبی کار نمی‌کند، کوچک بودن سیستم در مقایسه با سایز اتاق است. اگر سیستم برای اتاق کوچکتر طراحی شده باشد، خنک کردن منزل در تابستان برای آن دشوار خواهد بود. بهتر است جهت تشخیص سیستم مناسب برای منزل، حتماً با یک مهندس تاسیسات یا پیمانکار حرفه‌ای مشورت کنید. این افراد تجربۀ زیادی در زمینۀ نصب کولرگازی و دیگر تجهیزات تاسیسات دارند. مهندسین می‌توانند با توجه به نوع آب‌وهوا ومنزل شما، مناسب ترین سیستم را به شما پیشنهاد بدهند.


دستگاه شما مستقیماً زیر نور آفتاب قرار داردمتأسفانه برخی از تکنسین‌ها، کولر گازی را در محل نامناسب نصب می‌کنند. وقتی بخش خارجی کولر گازی در محلی با نور مستقیم آفتاب نصب می‌شود، ممکن است علت سرما ندادن کولر گازی و باد گرم کولرگازی به این دلیل باشد. همۀ سیستم‌های تاسیساتی یک دمای ایده آل دارند و هنگامی که بیش از حد داغ شوند، دیگر فعالیت مطلوب نخواهند داشت. اگر  دستگاه زیر نور مستقیم آفتاب قرار دارد و شدیداً داغ می‌شود، حتماً با یک مهندس تاسیسات تماس بگیرید. مهندس تاسیسات با استفاده از راهکارهای کاربردی مشکل شما را حل می‌کند.

جهت مشاورۀ رایگان و خدمات مربوط به تاسیسات ساختمان با ما تماس بگیرید

 

وجود نشتی گاز علت سرما ندادن کولر گازی


از آنجایی که کولر گازی بدون مبرد نمی‌تواند خوب کار کند، بهتر است در صورت کار نکردن سسیستم حتماً برای عدم وجود نشتی آن را بررسی کنید. اگر نمی‌دانید چگونه نشتی‌ها را چک کنید، با ما تماس بگیرید. ما به شما کمک می‌کنیم تا هرچه سریع‌تر سیستم شما را عیب‌یابی و مشکل شما را حل کنیم. ما همچنین مطلبی را دربارۀ نشتی مبرد کولر گازی برای شما فراهم کرده‌ایم که مطالۀ آن بسیار مفید خواهد بود.


چکه کردن آب از دستگاه داخلی


کولر گازی می‌تواند نشتی آب نیز داشته باشد. اگر از دستگاه شما آب چکه می‌کند، ممکن است باعث کاهش راندمان سیستم در خنک کردن منزل شود. نشتی آب در سیستم می‌تواند چند دلیل داشته باشد. این دلایل شامل انسداد لاین‌ها و یا خراب بودن پمپ تقطیر (پمپ کندانسور) می‌شود. اگر هر گونه نشتی یا چکه کردن آب را در سیستم مشاهده کردید، میتوانید برای عیب‌یابی سیستم با ما تماس بگیرید.

 

قدیمی بودن سیستم


و در نهایت، عمر دستگاه شما تأثیر زیادی بر نوع عملکرد آن دارد. سیستم‌های تاسیسات با افزایش سن، به مرور عملکرد بهینۀ خود را ازدست می‌دهند. اگر مدت زیادی از خرید سیستم شما می‌گذرد، ممکن است تعویض کل دستگاه برای شما مقرون‌به‌صرفه‌تر باشد. برای جلوگیری از صرف هزینه اضافی هنگام تعویض کولر گازی می‌توانید مقالۀ مربوطه را مطالعه کنید. اگر سن دقیق کولرگازی خود را نمی‌دانید، برای تشخیص سن و یا در صورت نیاز تعویض سیستم با ما تماس بگیرید.

اگر از دلایل مختلف بروز اختلالات سردسازی در سیستم و تفاوت آن‌ها اطلاعات کافی داشته باشید، در صورت خرابی دستگاه می‌توانید با داشتن آمادگی لازم آن‌ها را رفع کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر دربارۀ سرما ندادن کولر گازی ، نگهداری اسپلیت و عیب یابی آن می‍توانید به مقاله مربوطه مراجعه کنید. در صورت مشکوک بودن به خرابی کولر گازی، حتما با تیم خدمات پشتیبانی و نگهداری از تاسیسات ساختمان تماس بگیرید.

همه چیز دربارۀ کولر گازی و حل مشکلات آن

 

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

02122430235

ما در شبکه‌های مجازی دنبال کنید

۰ Comments

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *